Біятланісты з Беларусі выйгралі змешаную эстафету чэмпіянату Расіі

© Sputnik / Алексей Филиппов / Перайсці ў медыябанкГанна Сола
Ганна Сола - Sputnik Беларусь, 1920, 28.03.2024
Гэта ўжо другая перамога беларусаў на спаборніцтвах у Цюмені: раней пасьют выйграла Ганна Сола.
МІНСК, 28 сак – Sputnik. Беларускія біятланісты сталі першымі ў змешанай эстафеце на чэмпіянаце Расіі, які праходзіць гэтымі днямі ў Цюмені, перадае Sputnik.
Квартэт з Беларусі ў складзе Ганны Сола, Дзінары Смольскай, Дзмітрыя Лазоўскага і Антона Смольскага прайшоў дыстанцыю за 1 гадзіну 17 хвілін і 33 секунды, не дапусціўшы на агнявых рубяжах ніводнага промаху і выкарыстаўшы дзевяць дадатковых патронаў.
Другімі сталі прадстаўнікі Новасібірскай вобласці (15,9), трэцімі – спартсмены з ХМАА-Югра-2 (16,5).
Старты ў Цэнтры зімовых відаў спорту "Жемчужина Сибири" прадоўжацца ў чацвер, 28 сакавіка, гонкай у сінгл-міксце.
Гэта ўжо другая перамога беларусаў на чэмпіянаце Расіі: у аўторак, 26 сакавіка, Ганна Сола стала першай у гонцы праследавання.
Нагадаем, што ў дачыненні да атлетаў з Беларусі і Расіі ў 2022 годзе былі ўведзены санкцыі з-за сітуацыі ва Украіне. Многія федэрацыі забаранілі праводзіць у Беларусі і Расіі міжнародныя спаборніцтвы пад сваёй эгідай.
У гэтых умовах Масква і Мінск арганізуюць альтэрнатыўныя спаборніцтвы, каб спартсмены маглі падтрымліваць форму.
>>> Хочаце яшчэ больш актуальных і цікавых навін – падпісвайцеся на Telegram-канал Sputnik Беларусь, чытайце нас у Дзэн, а таксама сачыце за намі ў сацсетках "Одноклассники" і "ВКонтакте"
Генеральны дырэктар аргкамітэта Сусветных гульняў дружбы Аляксей Сарокін - Sputnik Беларусь, 1920, 05.03.2024
Аргкамітэт: на Гульні дружбы будуць запрашаць спартсменаў з усіх краін