БАТЭ абыграў у гасцях ХІК і выйшаў у наступны раўнд кваліфікацыі ЛЧ

© Sputnik / Виктор ТолочкоЛіга чэмпіёнаў: матч у "Барысаў-Арэна" БАТЭ - ХІК
Ліга чэмпіёнаў: матч у Барысаў-Арэна БАТЭ - ХІК - Sputnik Беларусь
На рахунку фінаў адзін гол і адзін аўтагол, барысаўчане ж вызначыліся выніковым кідком Стасевіча.

МІНСК, 2 жні — Sputnik. Барысаўскі клуб БАТЭ выйграў матч у адказ з ХІКам у рамках кваліфікацыі Лігі чэмпіёнаў, які прайшоў у сераду ў Хельсінкі, перадае Sputnik.

14-кратныя чэмпіёны Беларусі выйгралі з лікам 2:1. У барысаўчан на 24-й хвіліне вароты фінаў паразіў Ігар Стасевіч, за пару хвілін да гэтага аўтаголам вызначыўся капітан фінскай каманды Рафінья ў спробе адбіць мяч.

Адзіны гол у вароты Дзяніса Шчарбіцкага забіў на 29-й хвіліне Моштаг Ягубі.

Першая сустрэча БАТЭ і ХІКа прайшла на "Барысаў-Арэне" і завяршылася нулявой нічыёй.

Перамога падапечных Аляксея Багі дазволіла камандзе прайсці ў наступны кваліфікацыйны раунд ЛЧ. У трэцім раундзе беларусы будуць гуляць з "Карабахам" (Азербайджан).