ХК "Дынама-Мінск" выйграў у аўтсайдэраў КХЛ

© Sputnik / Александр КряжевХакей, КХЛ
Хакей, КХЛ - Sputnik Беларусь
Клуб "Сібір" з'яўляецца відавочным аўтсайдарам КХЛ: пасля 11 гульняў у каманды няма перамог і, як следства, ні аднаго набранага ачка.

МІНСК, 29 вер — Sputnik. Мінскі хакейны клуб "Дынама" змог выйграць у аўтсайдараў Кантынентальнай хакейнай лігі — клуба "Сібір", перадае карэспандэнт Sputnik.

Гульня прайшла на "Мінск-Арэне" ў пятніцу 28 верасня ў прысутнасці звыш 9,9 тысячы гледачоў.

Лік у гульні ўжо на дзявятай хвіліне матчу адкрыў форвард "зуброў" Тэему Пулкінен (мінская каманда гуляла ў большасці). Праз некалькі секунд лік на табло падвоіў Яўген Лісавец.

У другім перыядзе мінская каманда здолела забіць адзін гол — на 31-й хвіліне ўзяцце варот "Сібіры" аформіў Патрык Уіркош. У трэцяй 20-хвілінцы матчу хакеісты з Новасібірска змаглі "размачыць" кошт — на 43-й хвіліне паспяховую атаку на вароты беларусаў правёў Дзмітрый Саюстаў.

Затым з падачы Пулкінена шайбу ў вароты "Сібіры" забіў пачатковец "Дынама" Дзяніс Казіёнаў (51), а пад заслону матча (58-я хвіліна) зноў вылучыўся Лісавец — 5:1.

У бягучым рэгулярным чэмпіянаце КХЛ "Сібір" з'яўляецца відавочным аўтсайдарам: пасля 11 гульняў у каманды няма перамог і, як следства, ні аднаго набранага ачка.

У нядзелю, 30 верасня, "зубры" правядуць трэці заключны хатні матч — будуць сустракацца з омскім "Авангардам" (2-е месца ў турнірнай табліцы Усходняй канферэнцыі КХЛ, 18 ачкоў).