Беларускія хакеісты абыгралі нарвежцаў на маладзёжным ЧС у Германіі

© Sputnik / Алексей ФилипповБеларускія хакеісты абыгралі нарвежцаў на маладзёжным ЧС у Германіі
Беларускія хакеісты абыгралі нарвежцаў на маладзёжным ЧС у Германіі - Sputnik Беларусь
Падпісацца
Пачатак матчу быў вельмі няўдалым для беларусаў, але ім удалося адыграцца з 0:3 і выйграць з лікам 5:3.

МІНСК, 10 сне - Sputnik. Маладзёжная зборная Беларусі (U20) па хакеі абыграла зборную Нарвегіі з лікам 5:3 на чэмпіянаце свету ў Германіі, перадае Sputnik.

Мінскае Дынама пры Сідарэнке гуляе горш, чым пры Дуайеры - Sputnik Беларусь
Мінскае "Дынама" пры Сідарэнке гуляе горш, чым пры Дуайеры

Першы матч на ЧС у другім дывізіёне апынуўся для беларусаў даволі складаным. Пачатак матчу стаў не самым удалым для іх: у першым перыядзе яны прайгравалі нарвежцам з лікам 0:3. Аднак у падапечных Дзмітрыя Краўчанкі атрымалася сабрацца і пераламаць ход гульні.

Другі перыяд пачаўся з яшчэ адной шайбы ў вароты беларускіх хакеістаў, але ім удалося забіць адну шайбу ў адказ. Трэці перыяд стаў для іх зорным - атрымалася адправіць у вароты зборнай Нарвегіі яшчэ чатыры шайбы. Гульня скончылася з лікам 5:3 на карысць беларусаў.

Сярод беларусаў, якія праславіліся ў гэтым матчы, - Іван Драздоў, Сяргей Сапега, Арцём Балтрук, Дзмітрый Дзярабін і Арцём Аносаў.

У панядзелак, 10 снежня, беларуская каманда сустрэцца са зборнай Францыі. У сераду, 12 снежня, пройдзе матч з Аўстрыяй. У чацвер, 13 снежня, беларусы згуляюць з гаспадарамі турніру, а ў суботу, 15 снежня, - з Латвіяй.

Пуцёўку ў элітны дывізіён атрымае каманда, якая стане пераможцам гэтага турніру.