Мінскае "Дынама" прайграла другі гасцявы матч - зараз "Аўтамабілісту"

© Sputnik / Павел Лисицын / Перайсці ў медыябанкГульцы "Аўтамабіліста"
Гульцы Аўтамабіліста - Sputnik Беларусь
Пасля 42 гульняў мінскае "Дынама" знаходзіцца на 10-м радку турнірнай табліцы Заходняй канферэнцыі КХЛ - у сталічнага клуба ўсяго 28 ачкоў.

МІНСК, 29 сне - Sputnik. Мінскі хакейны клуб "Дынама" прайграў матч Кантынентальнай хакейнай лігі екацярынбургскаму "Аўтамабілісту", паведаміў карэспандэнт Sputnik.

Стронгін: ХК Дынама-Мінск у чаканні Новага года і стабільнай гульні - Sputnik Беларусь
Відэа
Стронгін: ХК "Дынама-Мінск" у чаканні Новага года і стабільнай гульні

Другая гасцявая гульня серыі прайшла ў пятніцу ўвечары ў Екацярынбургу.

Падапечныя Андрэя Сідарэнкі пачалі матч ўдала - ужо на 16-й хвіліне першага перыяду Андрэй Касціцын здолеў забіць гол у вароты "Аўтамабіліста".

Клуб з Екацярынбурга адыграўся на 20-й хвіліне - Юнаса Энрота "прабіў" Аляксандр Кучаравенка. Падвоілі лік хакеісты "Аўтамабіліста" на 55-й хвіліне - вызначыўся Аляксандр Тарчанюк.

Да канца матча "сіне-белыя" не змаглі выправіць сітуацыю, нягледзячы на замену Энрота палявым гульцом - 1: 2.

Пасля 42 гульняў мінскае "Дынама" знаходзіцца на 10-м радку турнірнай табліцы Заходняй канферэнцыі КХЛ - у сталічнага клуба ўсяго 28 ачкоў. Пры гэтым у бліжэйшага суперніка - аднаклубнікаў з Рыгі - становішча істотна лепш: пасля 41 матча яны набралі 39 ачкоў.