КХЛ: мінскае "Дынама" прайграла ў гасцях "Ёкерыту"

© Photo : ХК "Динамо"Каля варотаў мінскага "Дынама"
Каля варотаў мінскага Дынама - Sputnik Беларусь
Да пачатку трэцяга перыяду "Дынама" ў Хельсінкі вяло ў ліку, аднак затым Карнавухаў прапусціў адразу дзве шайбы.

МІНСК, 12 кас - Sputnik. Мінскі хакейны клуб "Дынама" напярэдадні прайграў матч фінскаму "Ёкерыту" ў бягучым чэмпіянаце Кантынентальнай хакейнай лігі, перадае Sputnik.

Сустрэча каманд адбылася ўвечары ў пятніцу 11 кастрычніка ў Хельсінкі на "Хартвал Арэне".

На пачатку сустрэчы павялі фіны - на 8-й хвіліне вызначыўся Есэ Ёнэсуу. На пачатку другога тайма "зубры" здолелі зраўняць лік - на 23-й хвіліне вароты "Ёкерыта" уразіў Андрэй Сцяпанаў.

Праз дзесяць хвілін мінчане павялі ў гульні: дзякуючы дакладнаму ўдару Аляксандра Когалева лік на табло стаў 2: 1 на карысць "Дынама".

Трэці перыяд для падапечных Крэйга Вудкрафта пачаўся няўдала: спачатку на 47-й хвіліне Вялі-Маці Савінайнен зраўняў лік, а праз тры хвіліны Браян О'Ніл вывеў каманду з Фінляндыі наперад. Да канца сустрэчы дынамаўцы не змаглі адыграцца - 3: 2.

Наступную гульню "Дынама" правядзе зноў на выездзе - ў нядзелю 13 кастрычніка мінчане будуць сустракацца з падольскім "Віцязем".