Каманда ААЭ стала бронзавым прызёрам Каляднага турніру

© Sputnik / Алексей Даничев / Перайсці ў медыябанкХакеісты, архіўнае фота
Хакеісты, архіўнае фота - Sputnik Беларусь
Падпісацца
Прадстаўнікі Аб'яднаных Арабскіх Эміратаў ва ўпартай барацьбе за бронзавыя ўзнагароды здолелі абыграць каманду Фінляндыі.

МІНСК, 7 сту - Sputnik. Хакейная каманда Аб'яднаных Арабскіх Эміратаў стала бронзавым прызёрам XVI Каляднага турніру сярод аматараў у Мінску.

Клюшка і шайба, архіўнае фота - Sputnik Беларусь
Хакейная каманда Лукашэнкі ў 16-ы раз выйшла ў фінал Каляднага турніру

Матч за бронзавыя медалі адбыўся днём у аўторак 7 студзеня на лёдзе "Чыжоўскае-Арэны": прадстаўнікі Эміратаў змагаліся за ўзнагароды з камандай Фінляндыі.

Лік ужо на 6-й хвіліне гульні адкрылі фіны - вызначыўся Самі Кар'ялайнен. У другім перыядзе каманда ААЭ зраўняла лічбы на табло, а затым і выйшла наперад.

Вырашальнай стала трэцяя 20-хвілінка: фінскія хакеісты здолелі адыграць адну шайбу (2:2), пераможны гол у сустрэчы забіў на 58-й хвіліне Максім Захараў - 3:2.