Відэа

Відэафакт: як святкавалі перамогу Расіі над Егіптам у Sputnik Fan Zone

Аматары футбола сабраліся ў аўторак вечарам у Sputnik Fan Zone ў бровары "Сябры", каб разам паглядзець матч Расія - Егіпет. Перамога расійскіх футбалістаў выклікала бурныя эмоцыі ў заўзятараў. Як гэта было, глядзіце на відэа Sputnik.

Футбольныя вечары, прысвечаныя галоўнай спартыўнай падзеі лета, у Sputnik Fan Zone працягваюцца. У аўторак 19 чэрвеня аматары футбола сабраліся ў бровары "Сябры", каб пазаўзець за гульцоў зборнай Расіі і Егіпта. Большасць наведвальнікаў фанзоны аддалі перавагу камандзе бліжэйшых суседзяў, аднак і ў афрыканскай зборнай была свая група падтрымкі.

Sputnik Fan Zone - Sputnik Беларусь
Настрой - футбол: як у Sputnik Fan Zone глядзелі матч Расія – Егіпет

Першы тайм не парадаваў балельшчыкаў галамі, нягледзячы на ​​тое, што гульня была вельмі напружанай. Затое ў другім тайме каманды кампенсавалі гэта аматарам прыгожай гульні. На 47 хвіліне матчу мяч у свае ж вароты адправіў абаронца егіпцян Ахмед Фатх. На 58-й хвіліне матчу гол у вароты Егіпта забіў паўабаронца Дзяніс Черышаў, а на 62-й — нападаючы Арцём Дзюба.

Адзіны гол у вароты расійскай зборнай забіў самы зорны футбаліст зборнай Егіпта, нападаючы клуба "Ліверпуль" Махамед Салах: на 73-й хвіліне гульні ён рэалізаваў пенальці. Гульня скончылася з лікам 3:1.

Заўзятары ў Sputnik Fan Zone шчыра перажывалі за сваіх фаварытаў: яны напружана ўзіраліся ў экран, уздыхалі, крычалі і смяяліся. Калі ўсё ішло не так, мужчыны хапаліся за галовы, а дзяўчаты хмурылі бровы. Калі гульня ладзілася, і тыя і іншыя сціскалі кулакі і гучна падбадзёрвалі каманды.

У фанзоне панаваў па-сапраўднаму футбольны настрой, эмоцыі зашкальвалі. Некаторыя наведвальнікі адзначылі, што ў арганізатараў фанзоны атрымалася стварыць такую ​​ж атмасферу, якая пануе на стадыёнах падчас матчаў.